Nyomtatás indítása
240 százalékkal nőt a ProLogis Csehországi bérbeadása
2010. augusztus 04. szerda
A 2010. január 1. és június 30. közötti időszakot tekintve a ProLogis összesen 134 200 négyzetméternyi disztribúciós terület bérbeadásáról számolt be, amelyből az új bérbeadások több mint 75 000 négyzetméter területet tesznek ki.

Az idei félév eredményei 240 százalékos növekedést mutatnak 2009 azonos idÅ‘szakához képest. A legtöbb új bérbeadási megállapodás a ProLogis Park Pilsen-Stenovice területérÅ‘l született ebben az idÅ‘szakban: itt a vállalat több mint 49 000 négyzetméter területet adott bérbe új ügyfelek részére (Eurogate és Sony DADC), amely bérbeadásoknak köszönhetÅ‘en a park kihasználtsága elérte a 97 százalékot.



„Az év kezdete óta visszafogott ütemű piaci stabilizáció és fokozatos gazdasági élénkülés tanúi vagyunk” – mondta Mario Sander, a ProLogis csehországi és szlovákiai képviselÅ‘je. „Ez a trend pozitívan befolyásolta az újonnan megkötött bérleti szerzÅ‘dések számát, és létezÅ‘ megállapodásainkat is meghosszabbítottuk meglévÅ‘ ügyfeleinkkel. Azt gondolom, hogy ügyfeleink elégedettsége és a féléves eredményeink jól jelzik alapstratégiánk sikerét.”

A ProLogis csehországi portfoliója hat disztribúciós park 26 épületében több mint 600 000 négyzetméter raktár- és irodaterületet foglal magában.

Forrás: Szezám Kft.